Sylwester na Kaszubach. Piękna zimowa aura, rodzinne chwile z najbliższymi, huczna zabawa, moment refleksji i postanowień noworocznych – któż nie czeka na ten wspaniały czas?

W ten magiczny dzień możemy zabrać rodzinę w wyjątkowe i czarujące miejsce. Odpoczynek i relaks pod koniec roku należy się przecież każdemu! 🙂

Idealnym miejscem w samym sercu Kaszub, w otoczeniu pięknych polskich lasów i jeziora jest Leśna Oaza. Specjalnie dla Was mamy przygotowane piękne domki z basenem, sauną, czy drewnianą banią na tarasie. Kaszuby to idealne miejsce na odpoczynek nie tylko w sezonie letnim. Nasza lokalizacja jest przygotowana na przyjęcie gości przez cały rok.

Sylwester na Kaszubach to nie tylko zabawa. Mamy masę zwyczajów i tradycji, których nie może zabraknąć w kaszubskich domach.

Tradycje świąteczne i noworoczne przekazywane z pokolenia na pokolenie, zacieśniają rodzinne więzi oraz sprawiają, że ten czas jest dla każdego niezwykle ekscytujący. Mimo, że młodsze pokolenia powoli odchodzą od tych tradycyjnych zwyczajów, spora część nadal je pielęgnuje.

sylwester na kaszubach

Bardzo istotny jest dokładny porządek w domach i gospodarstwie, o który należy zadbać przed kolacją. Ten zwyczaj ma zapewnić szczęście, spokój i dobre rozpoczęcie Nowego Roku.

Początkowo Kaszubi stawiali także w kącie izby snop żyta, który miał zapewnić zbiory w nadchodzącym roku (pozostałością tego zwyczaju jest sianko, które wkładamy pod obrus w czasie Świąt). Ale to nie koniec. Po kolacji, gospodarz tradycyjnie udaje się do sadu by za pomocą siekiery uderzyć drzewa. Dlaczego? Otóż tym sposobem, ma zapewnić sobie szczęście oraz płodne żniwa w nadchodzącym roku.

W noc sylwestrową organizowane są kolorowe i radosne bale, spotkania, potańcówki. Żegnamy się ze starym i witamy z nowym rokiem, w radosnej atmosferze. Godzimy się z bliskimi i uczymy się przebaczać niezgodę, tak aby nadchodzące miesiące obfitowały w sukcesy i szczęście.

Chciałbyś spędzić ten czas w jednym z naszych domków nad jeziorem? Zapraszamy do skorzystania ze specjalnej, promocyjnej oferty!

➡ www.lesnaoaza.pl
☑+48 600 140 840
aleksandra@lesnaoaza.pl

Facebook
Facebook