Babie lato na Kaszubach to wyjątkowy wrześniowy okres ciepłej, słonecznej pogody, w którym powietrze zaczyna powoli pachnieć nadchodzącą jesienią.

Okres babiego lata na Kaszubach wypada we Wrześniu. Nazwa Wrzesień, wywodzi się od kwitnących w tym miesiącu wrzosów. Te niewielkie, całoroczne krzewy, czekają cały rok, aby zakwitnąć późnym latem, właśnie wtedy, gdy wszystkie pozostałe rośliny szykują się do zimowego snu. Ich piękne barwy – od białych, przez różowe, czy pomarańczowe, sięgają wszelkich odcieni fioletu.

Mimo, iż ich zapach nie należy do zbyt wyraźnych – niezwykle cieszą oko, mają korzystne działania przeciwzapalne i sprawiają, że otaczająca nas przyroda wygląda jeszcze piękniej.

Czy wiecie, że niegdyś Wrzesień nazywano także pajęcznikiem? To z kolei, od pajęczyn, które przędą niektóre z pająków. Mimo, że większość z nas nie przepada za tymi stworzeniami, trzeba przyznać jedno – krople deszczu, które zatrzymują się na pajęczynach i odbijają promienie słońca o poranku, to iście magiczny widok.

Babie lato na Kaszubach jest czasem, w którym możemy złapać ostatnie chwile wakacji i przygotwać się powoli na ochłodzenie pogody.

Wrzesień sprzyja spacerom, wycieczkom rowerowym i wspólnym wieczorom spędzanym nad ogniskiem. Ponadto, doskonale akompaniuje kąpielom w drewnianej bani na tarasie w Leśnej Oazie, gdzie zrelaksujecie się po całodziennych wyprawach i odpoczniecie od wszelkich obowiązków.

Wracając jednak do samego babiego lata, musimy cofnąć się do korzeni języka słowiańskiego, a mianowicie „dziada” i „baby”. Stąd właśnie, obchodzimy również w tym okresie Dziady (święto Przodków). Baba zaś, czyli babcia symbolizuje osobę starszą, więc babie lato to dokładnie stare, późne lato. Słowianie uosabiali lato jako Mokoszę – Matkę Ziemię, które wydaje w tym czasie najwięcej plonów.

Babie lato na Kaszubach kryje jednak przed Wami dużo więcej tajemnic…

Odłóżcie zmartwienia na bok i odwiedźcie Leśną Oazę. Poznacie tu dużo więcej sekretów i lokalnych legend, które kryje nasze piękne Pomorze.

Odkrywajcie je wspólnie, wypoczywając nad brzegiem jeziora Gowidlińskiego, w swoim w prywatnym domku z sauną i basenem.

Czekamy na Was:

www.lesnaoaza.pl

+48 600 140 840

☑ rezerwacje@lesnaoaza.pl

Facebook
Facebook