Zima i Kaszuby! Nasze domy znajdują się w samym sercu Kaszub. Zima jest tu wyjątkowo malownicza! Otaczają nas małe wzgórza, tysiące jezior polodowcowych i dzikie, zachwycające lasy. Dołożymy do tego przytulne drewniane domy z prywatnymi basenami i dużym terenem zielonym, nieopodal Jeziora Gowidlińskiego… Brzmi jak idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu wśród natury nieprawdaż? Leśna Oaza taka jest!

Dlatego też, przygotowaliśmy dla Was listę trzech miejsc na Kaszubach, które warto odwiedzić gdy jest zima.

 1. Wiatrak w Ręboszewie

  Drewniany koźlak na szczycie wzgórza Sobótka robi wrażenie! To punkt widokowy, znajdujący się 221 m.n.p.m. Warto więc skorzystać z lornetki, która dostępna jest dla odwiedzających i napić się ciepłej, aromatycznej herbaty z widokiem na okoliczne jeziora.
 2. Jezioro Ostrzyckie

  Położone na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jezioro, przy którym możesz liczyć na spokój i ciszę. Wyobraź sobie pastelowy zachód słońca oglądany z drewnianego pomostu i tę jedną, samotną łódkę przepływającą środkiem jeziora… Takie krajobrazy na Ciebie czekają!

 3. Chmielno, czyli Perełka Pomorza

  Otulona jeziorami wieś, w której oprócz kojących oczy widoków, można podziwiać gliniane wyroby w Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Na miejscu warto zapoznać się z historią rodziny i warsztatu, by w pełni poczuć klimat tej przestrzeni i tego, co nam oferuje. Można wypróbować swoich sił na garncarskim kole, co wcale nie jest tak proste, jak się wydaje! Na pożegnanie, zachęcamy do zakupu pięknych wyrobów ceramicznych. Pamiętajcie, że warto wspierać lokalnych artystów.

  Odnajdź ciszę i spokój w codzienności i odkryj najpiękniejsze zimowe zakątki Kaszub z naszą pomocą.

  Gdy za oknem zima, zapraszamy na Kaszuby do Leśnej Oazy – domków z prywatnymi basenami i saunami!

 

www.lesnaoaza.pl

+48 600 140 840

aleksandra@lesnaoaza.pl

Facebook
Facebook