Wiosna na Kaszubach to czas, w którym przyroda zaczyna rozkwitać, ptaki wracają z odległych podróży i wszystko wraca do życia.

Na wymarzony odpoczynek czekamy przez cały rok, a czasem nawet o wiele dłużej. Jednak, gdy ten czas wreszcie nadchodzi, możemy nareszcie w pełni się zrelaksować i odetchnąć od codziennych obowiązków. Wiosna na Kaszubach wita! Leśna Oaza położona wśród kaszubskich lasów, w odległości zaledwie 100 metrów od jeziora Gowidlińskiego, oczaruje Was spokojem i bliskością natury.

Liczne ścieżki spacerowe i szlaki turystyczne, możliwość codziennych wypadów rowerowych, jogging, nordic walking, joga w ogrodzie, sporty wodne jak kajakarstwo lub zdobywające ostatnio popularność deski SUP. To wszystko i wiele więcej znajdziecie w Leśnej Oazie.

Nieważne, czy wybieracie się na wypoczynek samotnie, z drugą połówką, rodziną, czy pupilem. U nas nie zaznacie nudy i wreszcie będziecie mogli odpocząć od pracy i wszelkich zmartwień. Jesteśmy dla Was po to, abyście mogli w się w pełni zrelaksować i poczuć ukojenie, jakie daje nam bliskość natury.

Kalendarzowa wiosna na Kaszubach rozpoczyna się 21 marca.

Zgodnie z polską tradycją, możemy przygotwać marzannę i utopić ją w pobliskim jeziorze (lub spalić w ognisku), aby symbolicznie pożegnać odchodzącą zimę. To właśnie w nocy z 20, na 21 marca dochodzi do zrównania dnia z nocą. Dni stają się coraz dłuższe i trwają dokładnie 12 godzin.

wiosna na kaszubach

Innym, mniej popularnym zwyczajem jest Maik. Jest to zwyczaj polegający na ozdabianiu wstążkami gałęzi drzew. Dzięki różnorodności kolorów i wstążkom wijącym się na wietrze, nadajemy przyrodzie zwiewny akcent przemijania.

Wiosna na Kaszubach to wspaniały moment do podjęcia rozmów o różnorodności świata i kultur, a także powitania nowej pory roku.

W Leśnej Oazie macie możliwość spędzenia czasu w domkach z prywatnym, basenem, sauną, czy drewnianą banią, z której możecie obserwować gwieździste niebo. Ponadto, w naszym drewnianym domku biesiadnym, z wmurowanym grillem, możecie upiec kiełbaski, wsłuchać się w dźwięk trzaskającego drewna i po prostu cieszyć się obecną chwilą.

Upewnij się, że Twoje pociechy nie zorganizują sobie Dnia Wagarowicza! 🙂

Zadzwoń i zarezerwuj swój domek już dziś!

➡ www.lesnaoaza.pl

+48 600 140 840

☑rezerwacje@lesnaoaza.pl

 

Facebook
Facebook