Po miesiącach zimowej aury, niebawem będziemy mogli przywitać najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Zwiastuje to idealny czas na wiosenne aktywności na Kaszubach.

Gdy natura budzi się do życia, zachwyca nas swoim pięknem i żywymi barwami, które oferuje nam przyroda. Już 21 marca rozpocznie się kalendarzowa wiosna! Jesteście ciekawi jak przygotowujemy się do pożegnania zimy i przywitania tej pory roku?wiosenne aktywnosci na kaszubach

W tym wyjątkowych czasie jedną z aktywności na Kaszubach jest topienie marzanny, która jest symbolem kończącej się zimy oraz przywitaniem nadchodzącej Pani Wiosny.

Pożegnanie zimy odbywało się niegdyś między 12 marca, a 19 marca. Marzanna czyli słomiana lalka, ubierana była w stare szmatki. Następnie kukła była podpalana, a jej pozostałości wrzucano do wody.

O tej porze roku, aż szkoda czasu na siedzenie w domu! Wyjazd do serca Kaszub to doskonałe rozwiązanie na wybudzenie się z zimowej aury i podróż do miejsc, które w sezonie wakacyjnym będą oblegane przez turystów. Dzięki temu odpoczniecie od miejskiego zgiełku w otaczającej Was ciszy, przerywanej jedynie śpiewem ptaków i szumem lasu.

Nasze domki nad jeziorem oferują Wam pobyt w samym środku lasu. Wyposażone są w prywatne baseny, saunę lub drewnianą, zewnętrzną balię, które umożliwią Wam odpoczynek i relaks na świeżym,powietrzu, wśród rozkwitającej przyrody.

Domki położone są w odległości niecałych 100 metrów od brzegów jeziora Gowidlińskiego. Pobliskie szlaki turystyczne to idealny wybór na wiosenne aktywności np. jogging, nordic walking czy jogę na świeżym powietrzu, które naładują Wasze baterie.

Jedną z najpopularniejszych aktywności na Kaszubach są wycieczki rowerowe.

Okolice Leśnej Oazy obfitują w liczne trasy rowerowe, a malownicze widoki zapierają dech w piersiach nawet lokalnym mieszkańcom. Po takiej aktywności na pewno chętnie skorzystacie z wbudowanego grilla lub zasmakujecie w kiełbaskach z ogniska, aby ugasić apetyt i uzupełnić spalone kalorie!

Nie ma na co czekać! 🙂

➡ www.lesnaoaza.pl
☑+48 600 140 840
aleksandra@lesnaoaza.pl

Facebook
Facebook