Weekend na Kaszubach (jeszcze trochę zimowy)

 

Pogoda ostatnio nie może się zdecydować, chwilami mamy tutaj prawdziwą zimę a chwilami jest naprawdę przyjemnie, słonecznie i ciepło.
Jedno jest pewne, wszyscy odliczamy dni do wiosny i czekamy, aż przyroda zacznie budzić się do życia.

 

 Jak spędzić weekend na Kaszubach, gdy pogoda jeszcze nie zachęca do leśnych spacerów? Postanowiliśmy podrzucić Wam kilka pomysłów!

 

Opcja 1: Nie chce nam się wychodzić z domku

Wolicie spędzić weekend na miejscu, bez wsiadania do samochodu i objeżdżania okolicy? Świetnie! Tak stworzyliśmy nasze domki w Leśnej Oazie, aby zapewnić naszym Gościom jak najwięcej rozrywek i form relaksu bez konieczności wychodzenia. Pluskanie się we własnym basenie, wygrzewanie w saunie, wspólne rozmowy, zabawy i gry planszowe, a wieczorem relaks przy kominku z kieliszkiem ulubionego wina. Sami zdecydujcie i spędźcie ten czas w rodzinnym gronie dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliście. Śmiało korzystajcie również z własnego tarasu, miejsca na ognisko i grilla czy placu zabaw.

 

Opcja 2: Chętnie zwiedzimy okolicę

Oprócz dostępnych na miejscu rozrywek i form relaksu macie ochotę zobaczyć okolicę? Już podpowiadamy, gdzie naprawdę warto się udać.

Prawdopodobnie najbardziej słynnym miejscem w okolicy jest Szymbark, a dokładnie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Można tam zwiedzić i zobaczyć unikalne w skali świata obiekty tj.: Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, Najdłuższa Deska Świata, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest „Dom do Góry Nogami”. Gdyby zima postanowiła jeszcze nas zaskoczyć, niedaleko Szymbarka znajdziecie idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych – Wieżyca

Jeśli lubicie zwiedzać zamki i muzea, mamy w okolicy kilka, związanych z regionem Kaszub, naprawdę wartych odwiedzenia. Proponujemy m.in.: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz dwa zamki: Zamek Kiszewski i Zamek w Bytowie.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zaproponowali również miejsca wartego odwiedzenia przez tych, którzy lubią naturę i historię. Wdzydze Kiszewskie to siedziba najstarszego w Polsce skansenu  – Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Osoby odwiedzające mogą przeżyć tam prawdziwą podróż w czasie do XVII-XIX wieku. Planując odwiedziny w muzeum warto zapoznać się z bieżącą ofertą. Organizowane są tam przeróżne widowiska i imprezy plenerowe, tj. jastre (wielkanoc), wypędzanie czarownic, wiosenne ścinanie kani czy słynny już Jarmark Wdzydzki (jedna z większych letnich imprez plenerowych na Kaszubach).

 

Zajrzyjcie do naszej zakładki W pobliżu, tam znajdziecie jeszcze więcej propozycji i ciekawych miejsc w naszej okolicy wraz z opisami.

Który wariant weekendu na Kaszubach wybieracie?

 

Zapraszamy do kontaktu i śledzenia naszych profili na Facebooku i Instagramie. Chętnie opowiemy Wam więcej i odpowiemy na wszelkie pytania!

Do zobaczenia!

Facebook
Facebook