Okolice otaczające Leśną Oazę, obfitują w najpiękniejsze szlaki rowerowe na Kaszubach. Trasy ciągną się od Półwyspu Helskiego i kończą w Borach Tucholskich, więc podczas przejazdu macie okazję zobaczyć Kaszuby w pełnej krasie!

Bez wątpienia mamy wśród Was fanów wycieczek rowerowych. I nie mówimy tu o kilkudniowych maratonach. Nawet krótka wyprawa na dwóch kółkach pozwoli Wam odetchnąć świeżym powietrzem, pobudzić wydzielanie hormonu szczęścia, a przy okazji spalić trochę zbędnych kalorii 🙂 Nie wspominając oczywiście o zapierających dech w piersi widokach, śpiewie ptaków i styczności z lokalną kaszubską kulturą. Poznajcie wybrane, najciekawsze szlaki rowerowe na Kaszubach:

 1. Szlaki rowerowe na KaszubachBłękitna trasa rowerowa – całkowita długość przejazdu wynosi ok. 3.5h.
  Trasa liczy łącznie 36km i przebiega przez Chwaszczyno, – Warzenko, Tokary, Trzy Rzeki, Pomieczyno, Hejtus, Kolonia, Sianowo.
  Na trasie miniemy kościół św. Józefa w Pomieczynie oraz Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie. Błękitna trasa rowerowa jest idealna dla początkujących i średniozaawansowanych i doskonale nadaje się na wycieczki zarówno rowerowe, jak i piesze!
 2. Kartuska Przyrodnicza trasa rowerowa – przejazd zajmuje średnio 2.5h.
  Dystans do pokonania to 25km. Miejscem startu są Kartuzy – Łapalice, a następnie kolejno – Pomieczyńska Huta, Kolonia, Sianowo. Podczas wyprawy będziecie mieli okazję podziwiacz malownicze rejony Kaszub (ponad 50% to lasy!) oraz miniecie kilka jezior, między innymi Białe, czy Łapalickie. Trasa jest całkowicie oznakowana i świetnie nadaje się nawet dla młodszych rowerzystów.
 3. Niebieska trasa Kościerzyna – Wdzydze – czas przejazdu to ok. 1.5h.
  Trasa liczy 18km, wyruszamy z Kościerzyny i przejeżdżamy przez Juszki, Lizaki, Rotembark, Sycową Hutę, Wdzydze i docieramy do Szarloty. Wycieczka po tym szlakiem pozwoli nam zagłębić się w czar Pojezierza Kaszubskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, pokazując nam jedne z najbardziej czarujących miejscowości w okolicy.
 4. Szlak dookoła Jeziora Przywidzkiego – długość przejazdu to jedyne 30min!
  Spokojna, rekreacyjna 9km trasa, która jest idealna na wycieczki rowerowe z dziećmi. W drodze czeka na Was mnóstwo pięknych widoków i przyjaznych, leśnych ścieżek. Ponadto możecie zatrzymać się na piknik u brzegu jeziora, zrobić grilla, bądź skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego i podziwiać panoramę z zupełnie innej strony.

Szlaki rowerowe na Kaszubach to ciekawa forma odskoczni od codzienności.

Nieważne, czy macie ochotę na długą, czy krótką wycieczkę. Nieważne również, jeśli nie macie na nią ochoty w ogóle 😉
U nas każdy może robić, to co zechce. Grill, kajaki, spacer, kąpiel w basenie, sauna lub po prostu relaks z ulubioną książką. To od Was zależy jak spędzicie swój wolny czas.

Zadzwoń i zarezerwuj swój pobyt już dziś – czekamy na Was w Leśnej Oazie!

➡ www.lesnaoaza.pl

+48 600 140 840

☑rezerwacje@lesnaoaza.pl

 

Facebook
Facebook