Już niedługo przywitamy Nowy Rok na Kaszubach! Spadające płatki śniegu i błyski sylwestrowych fajerwerków na tle ciemnego nieba – właśnie na to wielu z nas czeka przez cały rok!

 

 

Na całym świecie Nowy Rok obchodzi się niezwykle hucznie. Jednakże nigdzie nie jest on tak magiczny i wyjątkowy jak Nowy Rok na Kaszubach.

nowy rok na kaszubach

Leśna Oaza nie bez powodu cieszy się licznymi, chętnie powracającymi Gośćmi.

Oferujemy Wam bowiem sposobność spędzania wolnego czasu w spokoju i otoczeniu natury i najbliższych oraz noclegi w naszych wyjątkowych całorocznych domkach z kominkiem, sauną, basenem i jacuzzi.

Okolica obfituje w liczne szlaki z możliwością uprawiania sportów letnich, zimowych, czy też zwykłych spacerów. Tak więc, czy zimą, czy latem – warto z nich skorzystać, gdyż zapewnią nam relaks, podniosą odporność i wynagrodzą trudy ciężkiej pracy spędzonej nad biurkiem.

Ale dość o tym.

 

Tradycyjny Nowy Rok na Kaszubach

 

Oprócz spędzania czasu w gronie przyjaciół i rodziny, szampańskich przyjemności, czy licznych przysmaków na noworocznym stole, jest też wiele innych rzeczy, które utarły się w sylwestrowych tradycjach.

Sylwester, sam w sobie, to tak zwana Wigilia Nowego Roku i imieniny Sylwestra. Świętujemy więc koniec starego i początek nowego roku, celebrując minione miesiące i snując plany i postanowienia na nadchodzący czas.

nowy rok na kaszubach

Nowy Rok to czas zabawy, tańców, sztucznych ogni i fajerwerków, który swój punkt kulminacyjny obchodzi o godzinie 00.00. Zgodnie z tradycją kaszubską młodzież płata okolicznym mieszkańcom figle, a kolędnicy i kominiarze składają mieszkańcom życzenia pisane wierszem. Zabawom często towarzyszą liczne tańce i śpiewy. W domach nie powinno zabraknąć również ognia i świeżej wody, który symbolizują bogactwo i pomyślność. Powodzenie mogą Wam zapewnić kieszenie pełne drobniaków, łuska karpia w portfelu, czy wróżby miłosne.
Warto także wspomnieć, że Nowy Rok, to jedyna noc, świętowana przez wszystkich na całym świecie! Zakończcie wszystkie rozpoczęte sprawy, unikajcie nieporozumień i pamiętajcie o pogodzie ducha i nakręceniu zegara tuż po północy.

P.S. Przyjrzyjcie się bąbelkom w swoim noworocznym kieliszku – te duże oznaczają czas zmian, zaś mniejsze i spokojne przepowiadają stabilizację. Z kolei nowe ubranie z metką, zagwarantuje nam niegasnące powodzenie w nadchodzących miesiącach 🙂

Nawet jeśli macie już plany na Sylwestra – nie przejmujcie się. Nasze domki na Kaszubach czekają na Was przez cały rok!
Serdecznie zapraszamy!

➡ www.lesnaoaza.pl
☑+48 600 140 840
aleksandra@lesnaoaza.pl

Facebook
Facebook