Jeśli szukacie klimatycznego miejsca aby spędzić rodzinne Święta Bożego Narodzenia na Kaszubach, Leśna Oaza to idealne miejsce! Położona w Sulęczynie w samym sercu Kaszub, tuż obok Jeziora Gowidlińskiego, pośród kaszubskich lasów. Macie więc szansę zasmakować prawdziwie świątecznego klimatu!

 

 

 

Boże Narodzenie na Kaszubach

Kaszuby zimą wyglądają przepięknie. Kiedy spadnie śnieg to miejsce zamienia się w magiczną krainę Świętego Mikołaja. Nasza Oaza przypomina miejsce, w którym Mikołaj chętnie by przycupnął na kilka dni aby odpocząć po ciężkiej grudniowej pracy. Tak samo Wy możecie odpocząć tu podczas Świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się magiczną atmosferą. Ciekawostką jest to, że w domach kaszubskich pielęgnujących miejscową tradycję dzieci nie znają świętego Mikołaja w czerwonym stroju i z białą brodą. Prezenty przynosi im ubrany w odwrócony na lewą stronę kożuch i przepasany słomianym pasem „Gwiazdor”

 

 

Domki na pobyt świąteczny

Domki w Leśnej Oazie są na tyle duże, że spokojnie zmieści się w nich cała rodzina, a nawet dwie 🙂 Jeśli Wasza rodzina jest bardzo liczna pamiętajcie, że domków mamy aż 6, a w planach kolejne dwa! Dodatkowo w przerwach pomiędzy ucztowaniem, macie do dyspozycji własny basen, saunę, więc jest szansa, że Święta będą aktywne! A okolica jest na tyle przepiękna, że aż prosi się o zimowe spacery wśród drzew i jezior.  Zobacz jak u nas jest pięknie!

 

 

Tradycyjna Gwiazdka na Kaszubach

Warto też spędzić Boże Narodzenie na Kaszubach aby poznać w jaki sposób świętuje się tu narodziny Jezusa. W wigilię odwiedzają kaszubskie domy kolędnicy, nazywani Gwiazdką. Gwiazdkę tworzy wiele barwnych postaci. Po Świętach od 25 grudnia do 6 stycznia trwają „Gòdë”, w czasie których można spotkać Gwiżdże, wędrujące od domostwa do domostwa. Gwiżdże, to te same postacie, które w wigilijny wieczór kolędują pod nazwą Gwiazdka. Kaszubskie tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne są gwarne i wesołe. Zachęcają do zabaw całe rodziny i społeczności. Coraz częściej wracają do naszej kultury nie tylko jako element folkloru, ale żywe zwyczaje. Więcej przeczytacie o kaszubskich tradycjach tu: Kaszubskie Tradycje Bożonarodzeniowe

 

Mamy nadzieję, że uda Wam się nas odwiedzić w tym roku!
Zapraszamy!

➡ www.lesnaoaza.pl
☑+48 600 140 840
aleksandra@lesnaoaza.pl
Facebook
Facebook